Aday Öğrenciler İçin

Kayıt Kabul İşlemleri

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Kesin Kayıt İşlemleri
 

Sevgili Öğrencimiz,

Seçkin akademik kadrosu ve gelismis arastirma olanaklariyla, demokrasinin degerlerine sahip çikan mezunlar ve sorumlu vatandaslar yetistirme yolunda emin adimlarla ilerleyen Üniversitemize hos geldiniz.

Gerek YGS gerekse LYS asamalarinda göstermis oldugunuz çabalarin karsiligini Istanbul Anadolu yakasinin en köklü egitim kurumlarindan biri olan Dogus Üniversitesi’ni kazanarak almis bulunuyorsunuz. Sizi ve ailenizi cani gönülden kutlar, basarilarinizin tüm yasantiniz boyunca devam etmesini dilerim.

Üniversitemizde yapilacak kayit islemlerinizin kolayca ve kisa zamanda tamamlanmasi için, asagida detaylari sunulan kayit için gerekli belgelerin, eksiksiz hazirlanmasi gerekmektedir. Sizi tüm belgelerinizle birlikte 14 - 18 Ağustos 2017 tarihleri arasinda ailemizin bir üyesi olmaniz adina Üniversitemize bekliyoruz.

En iyi dileklerimle.

Prof. Dr. Abdullah DİNÇKOL 
Rektör

 
Kayıt İçin Gerekli Belgeler


Yukarıdaki işlemler yapıldıktan ve tüm evrakların hazırlanmasının ardından kayıt işleminin tamamlanması için Kayıt Ofisinde bulunulması gerekmektedir.

LYS (Lisans için), YGS (MYO için) Sonuç Belgesi&Yerleştirme Belgesi: İnternet üzerinden alınacaktır.
Lise Diploması: Mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı (yeni mezunlar için diplomalar tanzim edilmemiş ise yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin aslı).
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
Fotoğraf : 6 adet fotoğraf. (Arkalarına iz bırakmadan adınızı, soyadınızı ve kazandığınız programı yazınız.)
İkâmetgâh Belgesi: Muhtarlık, Nüfus Müdürlüğü'nden alınacak adres bilgilerini gösterir belge veya adres ve iletişim bilgileri beyanı.
Askerlik Belgesi : 1996 doğumlu ve daha önceki yıllarda doğmuş olanlardan, askerlik görevini yapmamış ise bağlı bulundukları askerlik şubesinden alınmış "Bir Fakülte veya Yüksekokula Kaydolmasında Askerlik Yönünden Sakınca Olmadığına Dair Belge".

Öğrenim Ücreti Dekont Sureti (Öğrenim ücreti ödeme seçenekleri ile ilgili detaylı bilgiyi ücretler web adresinden elde edebilirsiniz).

Öğrenci Bilgi Formu : Öğrenci Bilgi Formu, online olarak https://obs.dogus.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx adresinden veya Kayıt Ofisi’nde yer alan bilgisayarlarda doldurularak çıktısı alındıktan sonra imzalanmış olarak kayıt görevlisine verilecektir.

Önemli Not:
Adayların, kayıt için bizzat başvurmaları gerekir. Posta ile kayıt yapılmaz. Haklı ve geçerli mazereti olanlar bunu belgeledikleri takdirde vekalet yoluyla kayıt olabilirler.
Kayıt için aslı istenilen belgelerin sureti veya fotokopisi kabul edilmez.
Eksik belgelerle kayıt yapılmaz.